Чат-бот

Одним із найбільш гучних трендів у сфері HR останнім часом стало впровадження чат-ботів у процес рекрутингу. Поки фахівці сперечаються між собою, чи взагалі є від них користь і чи зможуть вони стати повноцінною заміною рекрутерів, ми поспілкувалися з чат-ботом на ім’я Норман і з’ясували, як їх можна використовувати у сфері підбору персоналу.

– Привіт! Мене звуть Норман, і я чат-бот. Чим можу бути корисним?

– Привіт! Мене звуть Яна, я працюю в компанії Animo і хотіла б написати в нашому блозі пост про чат-боти. Допоможеш?

– Я до ваших послуг.

– Отже, Нормане, давай по порядку. Що таке чат-бот?

– Чатбот – це комп’ютерна програма, призначена для імітації розмови з людьми, особливо в Інтернеті. Я – чат-бот.

– Чи використовуються чати у сфері HR?

– Що таке HR? Ви маєте на увазі HR як: Людські ресурси – це люди, які становлять робочу силу організації, бізнес-сектору чи економіки?

– Так, абсолютно правильно!

– Так, чат-боти все частіше використовуються у сфері HR. Більшість чат-ботів ще не досконалі, але ми вчимося швидко.

– Чи ти можеш навести кілька прикладів використання чат-ботів при наборі персоналу?

– Чат-боти все частіше використовуються при наборі персоналу щодо розмов з кандидатами. Вони можуть заощадити рекрутерам багато часу, відповідаючи на перші запитання кандидатів та допомагаючи зробити перший вибір. Чат-боти можуть розмовляти з претендентами на веб-сайті організацій, а також через різні соціальні мережі (Facebook-чат, WhatsApp, WeChat, Slack). Чат-бот ставить запитання, і претенденти можуть дати відповіді, набравши текст або відповідаючи на запитання з кількома варіантами вибору. («Вас цікавить робота у Франції? Будь ласка, дайте відповідь «так» чи «ні». «Ні». «Вибачте, у нас немає можливостей за межами Франції на даний момент. Я зв’яжуся з вами, якщо з’явиться підходяща можливість, дякую») .

Існують різні провайдери, що пропонують чат-боти спеціально для сфери рекрутингу, такі як Ari, GoBe, Jobo, Joboti, Job Pal та Xor. Армія США вже багато років використовує чат-бот, відомий як Сержант Стар. Щоб перевірити, чи буде потенційний новий член команди успішним у вашій команді, ви можете використовувати бота Sabre.

– Можеш навести більше прикладів?

– Так, звичайно. Ось ще кілька відомих мені чат-ботів.

  • Обі та Найлс: для обміну знаннями та пошуку
  • Уейд і Венді: для порад у питаннях кар’єри
  • Lucy Abbot. Люсі – це внутрішній бот для роботи з мілініалами. Розробники Люсі виявили, що молоді люди, які працюють в ІТ, вважають за краще розмовляти з ботом, а не з людиною, коли їм потрібно щось запитати чи поставити запитання. Вони вважають, що робота розглядає їх об’єктивно і немає жодної політики. Також, представники цього покоління надають перевагу повідомленням телефонних дзвінків і вимагають негайного вирішення їхніх питань. Саме тому чат-боти набувають все більшої популярності, а компанії, що використовують їх, отримують додаткову вигоду.
  • PEP. Дізнайтесь більше про своїх колег. Pep збирає цікаві факти про всіх у вашій команді, а потім створює смішні короткі вікторини один про одного, щоб створити атмосферу довіри та взаємодопомоги у учасників команди.

Перші чат-боти також з’являються у сфері навчання. Наприклад, Duolingo має боти, з якими ви можете спілкуватися, щоб вивчити нову мову. Роббі – це чат-бот, розроблений для покращення навичок кодування за допомогою індивідуальних рекомендацій та нагадувань.

Є також чат-бот, який може бути вашим особистим тренером, наприклад Болдром: «BOLDR – ваш віртуальний і чесний друг, який завжди говорить вам правду. Персональний коуч, який допомагає підприємцям, засновникам та фрілансерам залишатися в центрі уваги, бути сміливішими та кращими лідерами щодня».

– Що б порадив спеціалістам з персоналу, які хочуть розпочати використання чат-ботів?

Ми все ще молоді, тому нам потрібно багато чого навчитися. Тому, будь ласка, наберіться терпіння до роботи з нами. За допомогою штучного інтелекту ми можемо багато чого навчитися, і ми найкраще вчимося на практиці.

– Норман, дякую за інформацію!